FCB-ARGE Eğitimlerimiz FCB-ARGE

EĞİTİMLERİMİZ

 
Makine Tasarım Eğitimleri

Sistematik Düşünce (Metodik Konstrüksiyon) yaklaşımı sayesinde tasarım süreci daha verimli hale getirilebilir, daha iyi tasarımlar ortaya konulabilir. Bu konuda FCB müşterilere özgü eğitimleri, ilgili alanların yöneticileri ve insan kaynakları birimleriyle birlikte planlar.

Makine Elemanları Tasarım Eğitimleri

Bu eğitimler; dişli çark, mil, cıvata, kaynak vb. makine elemanlarının pratik şekilde boyutlandırma hesaplarının yanı sıra konstrüktif deneyim de kazandırmaktadır.

.

 Tasarımda Yaratıcılık Eğitimleri

Yaratıcılık (kreativite) kavramı her alanda ve her seviyedeki tüm çalışanların karşısına çıkar. Çeşitli yaklaşımlarla birey ve organizasyonların yaratıcılık seviyesi arttırılabilir. Bu konudaki eğitimleriyle FCB, başta tasarımcılar olmak üzere tüm mühendislere yaratıcılık konusunda metodolojik eğitimler sunar.

 Ergonomi/İşbilim Eğitimleri

Ergonomik İşyeri Analizleri, Tasarımda Ergonomi, Ergonomik Ürün Analizi konularında uygulamalı eğitimler uzmanlarımızca sunulmaktadır.

 

.

 Kalite Yönetim Sistemleri

Bu alandaki bazı eğitim başlıklarımız: IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemleri, ISO-9001-2015 Kalite Yönetim Sistemleri, APQP (İleri Üretim Kalite Planlaması), PPAP (Üretim Parçası Onay Prosesi), SPC (İstatistiksel Proses Kontrolü), Tasarım FMEA (Tasarımda Hata Türleri ve Etkileri Analizi), Proses FMEA (Süreçlerde Hata Türleri ve Etkileri Analizi), MSA (Ölçüm Sistemleri Analizi), Global 8D …

Yalın Üretim ve Araçları

Bu alandaki bazı eğitim başlıklarımız: Yalın Üretim, Problem Çözme Teknikleri, Kaizen, Görsel Fabrika, Yerinde Kalite, Poka-Yoke, 5S (İŞ Yeri organizasyonu), VSM (Değer Akış Haritalama), Kan-Ban, Otonom bakım, TPM (Toplam Verimli Bakım) …

 

.