piezobrush_TR

 

          piezobrush® PZ2

            Manuel Kullanım için Plazma-El Cihazı

 

 

 

piezobrush® efektif bir plazma-el cihazı olarak tasarlanmıştır; laboratuvarlar, profesyonel model imalatçıları ve küçük seri imalatlarda manuel montaj işlemleri için uygundur. Soğuk plazmanın etkisinden kaynaklanan yüzey aktivasyonu sayesinde, plastiklerin yapıştırılması kolaylaşmaktadır.

Bu etki aynı zamanda otomotiv uygulama alanlarındaki veya polipropilen (PP) üzerindeki boyaların yapışmasını da optimize eder. Ayrıca cam, cam elyaf katkılı kompozit, ABS ve diğer plastiklerin epoksi reçine temelli kimyasallarla yapıştırılması işleminde de yapıştırma işlemi öncesinde piezobrush® el cihazı uygulanarak bağlantı kuvveti önemli ölçüde arttırılmaktadır. İşlem esnasında oluşan çok düşük termal yük sayesinde, model yapımında genel olarak kullanılan ahşap ve çeşitli kâğıt türleri gibi malzemeler, çok amaçlı tutkallarla yapıştırılırken mükemmel şekilde piezo plazma işlemine tabi tutulabilir.

Maksimum 30 W güç tüketimiyle yaklaşık 50 °C sıcaklığa sahip soğuk aktif plazma üretilir. piezobrush® az bakım gerektiren tasarımıyla karakterize edilmektedir. Cihazı oluşturan tüm tekil bileşenler uzun ömürlüdür ve değiştirilmeleri veya bakımlarının yapılması gerekmez.

 

!

 

Kullanım Alanları

 

            Profesyonel model yapımı (otomotiv, tıbbi teknoloji ve sanayi uygulamaları)

 

           3D-baskı (eklemeli imalat / 3 boyutlu baskı)

 

           Küçük seri montaj işlemleri

 

            Sağlık ve gıda endüstrilerindeki araştırmalar

 

            Elektronik endüstrisinde üretim süreçlerinin geliştirilmesi ve optimizasyonu

 

            Diş laboratuvarları

 

            Mikrobiyolojik, tıbbi, mikro-akışkan veya gıda teknolojileriyle ilgili işlemler

 

Uygulama Alanları

 

            Çok çeşitli ana malzemelerin yapıştırılması için yüzeylerin aktivasyonu

 

            Yüzey işlemleri

 

            Hassas temizlik

 

            Cam, plastik ve metal gibi taşıyıcı malzemelerde bakteri veya mikropların azaltılması

 

            Pas tabakalarının azaltılması

 

Müşteri Referansları

 

piezobrush PZ2 kullanarak uyguladığımız mikro temizlik ve yüzey aktivasyonu sayesinde yapıştırma bağlarımızın kalitesini iyileştirdik. Bu durum ürünlerimizi daha uzun ömürlü ve daha fazla yük taşıyabilen ürünler haline getirdi, dolayısıyla müşterilerimize yüksek kaliteli ürünler sunmamızı sağladı. Cihazın kullanımı oldukça basit, küçük ve karmaşık tasarıma sahip parçalarımız bile sorunsuz şekilde plazma işlemine tabi tutulabiliyor. Yetkin ve bilgili teknik destek her zaman bir telefon mesafesinde ve yanımızdaydı, her zaman mantıklı bir çözüm bulmamıza yardımcı oldular.   Andreas Nellis – PIL Sensoren GmbH

 

                                 3D-Baskı

 

 

                               3D-Baskı

 

 

                               Plastik Gövdeler

 

 

                               Yarı İletken Bileşenler

 

 

 

 

Teknik Veriler

 

            Elektrik Bağlantısı                            :
10 – 240 V / 50 – 60 Hz / 15 V DC

 

            Güç ihtiyacı                                        :
maksimum 30 W

 

            Ağırlık                                                  :
180 g

 

            Plazma Sıcaklığı                                :
<50 ° C

 

            Tipik Uygulama Mesafesi               :
2 – 10 mm

 

            Tipik Uygulama Genişliği               :
5 – 20 mm

 

            Tasarım                                              :
Harici gaz bağlantısı da yapılabilen entegre ünite

 

 

Nozullar

 

İşlem sonunda iyi sonuçlar elde edilebilmesi amacıyla farklı yüzeyler, her biri için uygun olan aksesuar donanımlarıyla aktive edilmelidir. Plazma el tipi cihaz piezobrush® PZ2 için geniş bir aksesuar yelpazesi mevcuttur. Uygulamalarınız için en uygun aksesuarlar her zaman kullanımınıza hazır halde sunulmaktadır.

 

Standart Nozul

 


Standart nozul
piezobrush® PZ2 el cihazına ait standart nozul, adından da anlaşılacağı gibi, iletken olmayan malzemeler (örn. plastikler) üzerindeki çok yönlü görevler için kullanılan nozuldur.

 

Yakın Alan Nozulu

 


Yakın alan nozulu
Yakın alan nozulu metaller veya iletken polimerler gibi iletken yüzeylerin aktivasyonu için uygundur.

 

 

 

 

Çoklu Gaz & İğne Nozul

 


Çoklu gaz ve iğne nozulu

Çoklu gaz nozulu hem harici gaz beslemesiyle hem de gaz beslemesi olmaksızın, temelde iki çalışma modunda da kullanılabilmektedir. İğne koruma başlığının yan kısmındaki gaz bağlantısı için, ürün ile birlikte bir silikon hortum (dış çap 4 mm) da teslimat kapsamına dâhildir. Azot, argon ve helyum gazları operasyon için test edilmiştir. Debi yaklaşık 0,5 ila 3,0 litre / dakika aralığındadır. Öndeki iğne koruma kapağının sökülmesiyle içeride yer alan elektrot iğnesi açığa çıkmaktadır. Dar kanallar, delikler veya diğer benzer boşluklara uygulama yapmak için iğne, çok ince ve hassas bir çalışma amacıyla kullanılabilmektedir.

 

 

Teknoloji-Piezo Teknolojisine Sahip Plazma El Cihazı

 

Kompakt boyutları sayesinde etkileyici bir cihaz geliştirmek amacıyla öncelikle PDD®– teknolojisi geliştirilmiştir (PDD: Piezoelectric Direct Discharge, Piezoelektrik Doğrudan Deşarj). Bu teknoloji, açık tipte çalışan bir piezoelektrik transformatör (PT) üzerindeki doğrudan elektrik deşarjına dayanmaktadır.

 

 

 

 

 

Relyon plasma piezobrush® PZ2
Düşük bir giriş voltajı PDD®–teknolojisi tarafından dönüştürülür. Bu şekilde çevredeki proses gazını - tipik olarak havayı - ayırıp iyonize eden yüksek bir elektrik alan kuvveti oluşturulur.

 

Doğrudan deşarj kontrolünün avantajları açıktır: Gaz moleküllerinin uyarılması yüksek verimli ve güvenlidir. Kompakt cihazın güç yoğunluğu son derece yüksektir. Uygulamada, daha önce sadece çok daha büyük sistemlerle mümkün olan işleme performansları elde edilmektedir. Cihaz laboratuvarlarda, tıbbi teknolojide, küçük sanayi uygulamaları ve endüstride manuel uygulamalar için idealdir.

Piezobrush® son kullanıcılar için tasarlanmıştır. Relyon Plazma, kullanışlı olma ve kullanıcı dostu olma konularına özel önem vermiştir. Bu nedenle, piezobrush® herhangi bir özel teknik bilgi gerektirmediği gibi karmaşık bir altyapı da gerektirmemektedir.


Plazma el cihazının merkezinde plazma üretimini sağlayan ve doğrudan yüksek gerilim deşarj bileşeni olan TDK Electronics firmasının CeraPlas yüksek frekans (HF) plazma jeneratörü bulunmaktadır. Piezoelektrik HF plazma jeneratörü, yüksek iyonizasyon oranı ve etkili bir ozon üretim hızıyla birlikte çoklu gaz ateşlemesi ve düşük güç tüketimi sağlarken manyetik alan içermemektedir.

Kiralık piezobrush® PZ2

 

piezobrush® PZ2 el tipi plazma cihazını test etmek ister misiniz? Hiç sorun değil - piezobrush® PZ2 ürünümüz kiralık olarak da sunulmaktadır. Kiralama ücreti karşılığında, piezobrush® PZ2'yi size gönderiyoruz ve cihazı doğrudan kendi çalışma ortamınızdaki yerinizde test etme imkânını sağlıyoruz. Piezobrush® PZ2 test aşamasında performansıyla sizi ikna ederse, elbette ki kiralama ücretini satın alma fiyatından düşüyoruz. Aksi takdirde, test aşamasının sonunda kiralık cihazı bize geri gönderebilirsiniz.

 !