plasmacell_TR

 

Plazma Hücresi P300

plasmacell  P300
Küçük ve Orta Boy Parçalar İçin Komple Plazma Sistemi

 

 

plasmacell, iş parçalarınıza basit ve verimli şekilde plazma uygulaması yapabilmeniz için mükemmel bir çalışma ortamı sağlayan, bağımsız ve kompakt bir plazma sistemidir. Yüksek performanslı bir plazma cihazı, bir yüksek voltaj kaynağı ve bir XYZ robotunun kombinasyonu ve bir araya getirilmesiyle, tüm güvenlik yönergelerini karşılayan yarı otomatik bir sistem elde edilmiştir.

plasmacell esas olarak akademik çalışmalarda ve endüstriyel alanlardaki araştırma-geliştirme süreçlerinde kullanılmaya uygundur, çünkü plazma uygulama süreci, robot kullanılarak yapılan otomasyon sayesinde her zaman tam olarak tekrar edilebilir sonuçlar üretmektedir. Böylelikle plasmacell her zaman sabit bir kaliteyi garanti etmektedir. Cihaza ayrıca tüm sürecin izlenmesini sağlayan kapsamlı bir yazılım sistemi yüklenmiştir.

Dayanıklı kartezyen hareket eksen sisteminin çok yönlülüğü ve plazma jeneratörünün güvenilirliği tüm istek ve ihtiyaçlara cevap oluşturmaktadır. Dengelenmiş sistem, ekonomi ve kalitede yeni standartlar belirlemektedir.

 

 

 

 

Kullanım Alanları

 

            Küçük seri ve prototip imalatları

 

            Ön geliştirme ve geliştirme çalışmaları

 

            Üniversiteler, laboratuvarlar ve araştırma - geliştirme birimleri

 

            Firma içi prototip ve ön seri imalatlar

 

            Otomotiv alanı

 

            Endüstriyel, tekrar edilebilir üretim süreçleri

 

Uygulama Alanları

 

            Metal, cam ve plastiklerin temizlenmesi

 

            Optimum ıslanabilirlik için yüzeylerin aktivasyonu ve işlevselleştirilmesi

 

            Plazma destekli yapıştırma bağlantıları

 

            Plazma indüklemesi yoluyla metal yüzeylerin deoksidasyonu

 

            Küçük ve orta ölçekli parçalar ve üretim adetleri

 

Avantajları

 

            Kurulum ihtiyacı olmadan hemen çalıştırılabilir olması

 

            Yarı otomatik olması, sadece parça yükleme işlemi manuel yapılmaktadır

 

            Yüksek çalışma emniyeti sağlaması

 

            Harici gaz bağlantısıyla veya olmaksızın çalışma imkanı sunması

 

Örnek Uygulama: Innsbruck Üniversitesi

 

Komple bir plazma sistemi olan plasmacell, müşteriye özel gereksinimlere de uyarlanabilmektedir. Rulo malzemelerin ve kesintisiz üretilen top kumaşların plazma ile işlenmesi için Relyon plasma GmbH, Innsbruck Üniversitesi Tekstil Kimyası ve Tekstil Fiziği Araştırma Enstitüsü ile işbirliği yaparak piezo radyal kaynaklı plasmacell P300'ü geliştirmiştir. Bu sistem; kanıtlanmış iki teknolojimiz olan Darbeli Atmosferik Ark (PAA®) ve Piezoelektrik Doğrudan Deşarj (PDD®) teknolojilerinin tekstil elyafları gibi sonsuz yüzeylere uygulanmasını sağlamıştır.

 

 

Teknoloji

 

Temel sistem modüler tasarımı sayesinde esnek bir şekilde genişletilebilir özelliktedir, ayrıca sistem ergonomi ve iş güvenliği açısından sürekli olarak optimize edilmiştir. Defalarca denenerek test edilmiş olan plasmabrush PB3 plazma sistemi, düşük ağırlığı ve plazma kafasının kompakt tasarımı ile ayırt edilmektedir. Böylece tüm hareket dinamiği sağlanmaktadır. Verimli yüksek voltaj kaynağı PS2000, tüm pratik gereksinimler için performans kaynağıdır. Sistem, test edilmiş ve tam montajlı halde teslim edilmektedir: Hemen çalıştırabilirsiniz. Tüm opsiyonel parçalar sorunsuz şekilde sonradan entegre edilebilmektedir.

Kapalı işleme hücresi temiz bir ortam sağlamaktadır. İsteğe bağlı sunulan filtre ile egzoz havası temizlenmekte ve harici bir emiş ihtiyacı ortadan kalkmaktadır. Seçenek olarak, kompakt ve düşük gürültülü 19 inçlik tamamen otonom bir hava kaynağı ünitesi de sunulmaktadır. Bu seçenek, cihazı basınçlı hava hattından bağımsız hale getirmektedir.

 

Yazılım

 

Plazma hücresinin işletimi basit ve sezgiseldir. Teslimat kapsamında yer alan Teachbox sayesinde, yüzey işlemi uygulama süreci dizileri hızlı ve kolay bir şekilde programlanabilir, ayrıca kaydetme özelliği ile bu programlar kaydedilerek tekrar çağrılabilir. Bundan başka, plasmacell standart olarak dokunmatik kontrol edilebilen bir ekran ile donatılmıştır. Böylece işleme ünitesinin başlatma-durdurma işlevlerinin yanında ayrıca tüm süreç ayarlanabilmekte, izlenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir.

Sürüş biriminin hızı ve takip edeceği yol ayarlanarak, iş parçasının ne kadar süreyle ve hangi noktalarının işlem göreceği kesin olarak tanımlanabilmektedir. Aynı zamanda tüm süreç, yazılımda yer alan kontrol paneli aracılığıyla frekans, güç, akım ve voltaj değerleri açısından izlenebilmektedir. Bu iki işlev sayesinde, ilgili malzeme ve iş parçası için en iyi işleme süreci hızlı ve basit bir şekilde belirlenebilmektedir.

 

 

Teknik Özellikler

 

            İş parçası büyüklüğü                       :
260 mm x 300 mm x 200 mm

 

            Güç Kaynağı                                       :
400 V veya 230 V, 50-60 Hz

 

            Koruma sınıfı                                     :
IP54

 

          ************                                        :
700 mm  x 1100 mm (yaklaşık 0,8 m²)

 

 

plasmacell Kiralama Hizmeti

 

Yüzey işlemlerinizde plasmacell istasyonumuzu test etmek ister misiniz? Sorun değil, cihazımız aynı zamanda kiralanabilmektedir. Bu şekilde, kiralama ücreti karşılığında cihazda bulunan plazma teknolojisini doğrudan bulunduğunuz yerde, kendi çalışma ortamınızda test etme imkânı sunulmaktadır.