Atmosferik Plazma Sistemleri  

Atmosferik plazma uygulandığı yüzeyin ıslanabilirlik, temizlik ve sterilizasyon gibi özelliklerini geliştirir ve yüzeyi aktif hale getirir. Hidrofobik özelliğe sahip malzeme yüzeylerinin plazma uygulamasından sonra hidrofilik özellikleri gelişir.
Bu da boyama, yapıştırma, kaplama, baskı (print) gibi süreçlerin sonuçlarını önemli ölçüde iyileştirir. 
Yüzeyi aktif hale getirmek için kullanılan astar türü kimyasallar, asitler veya kumlama gibi süreçlere büyük oranda ihtiyaç kalmaz.
Çevreye duyarlı ve maliyet avantajı sağlayan bir yüzey işlem teknolojisidir.

Relyon plasma GmbH manuel, sabit ve hat içi çözümler için atmosferik plazma sistemleri üretmektedir. Bu sistemler özellikle endüstriyel süreçler, sağlık sektörü, tıbbi teknolojiler, dental sektör, üniversiteler, araştırma ve laboratuvarlarda kullanım için uygundur. 
 
Atmosferik plazma, oluşan plazma sıcaklığına göre sıcak atmosferik plazma ve soğuk atmosferik plazma (termal olmayan plazma) olarak ikiye ayrılabilir. Farklı gereksinimler doğrultusunda ürün portföyümüzde iki farklı temel teknoloji kullanılmıştır.

PDD Teknolojisi ve soğuk atmosferik plazma ürünleri

Hassas işlemler soğuk atmosferik plazma gerektiğinde Piezoelektrik Doğrudan Deşarj Teknolojisi (PDD Technology®)
Plazma Teknolojisi: Piezoelektrik Doğrudan Deşarj Teknolojisi 

Daha Fazlası

PAA Teknolojisi ve Sıcak Atmosferik Plazma 
Ürünleri

Yüksek performans ve hızlı prosesler gerektiğinde darbeli Atmosferik Ark Teknolojisi (PAA Technology®)

DAHA FAZLASI

piezobrush® PZ3

piezobrush® PZ3 laboratuvarlarda, endüstriyel süreçlerde, küçük serilerin ön geliştirme ve montajında kullanılmak üzere kompakt bir soğuk atmosferik plazma el cihazı olarak geliştirilmiştir. Piezoelektrik Doğrudan Deşarj (PDD®) teknolojisi yardımıyla, maksimum 18 W güç tüketiminde, 50 °C'den daha düşük sıcaklığa sahip soğuk aktif plazma üretilir.

Daha Fazlası İçin Ürün Broşürü İçin
piezobrush, piezobrushpb3, ​piezobrush® PZ3-i, ​piezobrush® PZ3, ​piezobrush PZ

piezobrush® PZ3-i

piezobrush® PZ3-i soğuk atmosferik plazma entegrasyon cihazı, yeni veya mevcut üretim tesislerine entegrasyon amaçlıdır, bu nedenle kompakt, güvenli ve verimli olacak şekilde tasarlanmıştır. Benzersiz kompakt ve sağlam tasarımı sayesinde piezobrush® PZ3-i, üretim hatlarına ve kısmen veya tam otomatik sistemlere, oldukça hızlı ve kolay bir şekilde entegre edilebilir.

Daha Fazlası İçin Ürün Broşürü İçin

piezobrush® Modüller

Soğuk atmosferik plazma işlemi sonunda hedeflenen sonucu elde etmek için farklı yüzeyler, uygun aksesuarlarla aktive edilmelidir. Özel müşteri gereksinimlerine bağlı olarak, hem piezobrush® PZ3 soğuk atmosferik plazma el cihazı hem de kompakt entegrasyon çözümü piezobrush® PZ3-i için uygun olan, farklı değiştirilebilir modüller mevcuttur.

Daha Fazlası İçin Ürün Broşürü İçin

plasmabrush® PB3

Uzun ömürlü bir endüstriyel tasarıma mükemmel uyumlu sıcak atmosferik plazma sistemi bileşenleri: 19 inç PS2000 yüksek voltaj güç kaynağı ve herhangi bir sisteme kolay entegrasyon için toplam 10 m esnek kablo ile bağlı plasmabrush® PB3 plazma jeneratörü.

Daha Fazlası İçin Ürün Broşürü İçin

plasmabrush® PB3 Integration

Plazmabrush® PB3 Integration, harici basınçlı hava bağlantısı, kablo bağlantılı kontrol ünitesi, sıcak atmosferik plazma üreteci ve nozul içeren eksiksiz bir sistemdir. Üretim tesislerinde, endüstriyel süreçlerde sabit kullanım için geliştirilmiştir. Sıcak atmosferik plazma cihazı, bir uzaktan kumanda ile veya daha yüksek seviyeli bir kontrol cihazına bağlanarak kontrol edilir. Bu şekilde sıcak atmosferik plazma cihazının entegrasyonu özel müşteri gereksinimlerine bağlı olarak mümkün olmaktadır.

Daha Fazlası İçin Ürün Broşürü İçin

Plasmatool

Plazmatool, sıcak atmosferik plazma üretimi için sadece 230 V'luk bir güç kaynağı gerektirdiğinden, her yerde kullanılabilir. Bu uygulamayla, boyutları veya hareket kabiliyetleri nedeniyle işlenemeyen iş parçalarında bile önemli ölçüde daha yüksek ıslanabilirlik ve yapışma kuvvetleri elde edilebilir. El arabası / tekerlekli valiz formundaki tasarımı sayesinde, Plasmatool farklı yerlere kolayca taşınabilir.

Daha Fazlası İçin Ürün Broşürü İçin

plasmacell

Tüm güvenlik yönergelerini karşılayan küçük ve orta boy bileşenler için bağımsız ve kompakt komple sıcak atmosferik plazma sistemi.

Daha Fazlası İçin Ürün Broşürü İçin